Pytania i odpowiedzi
 1. Co jest w zestawie?

  W pudełku znajduje się robot Photon, kabel microUSB do ładowania, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, instrukcja bezpiecznego użytkowania oraz zestaw naklejek do customizacji robota. Aplikacje są darmowe, pobieramy je ze sklepu Google Play oraz AppStore.

 2. Jak kupić Photona?

  - Polska: Photona można kupić przez naszą stronę internetową http://www.photonrobot.pl lub w sklepach stacjonarnych iSpot, iDream, Saturn, oraz Media Markt w całej Polsce.

  - Zagranica: Niestety w tym momencie nie ma możliwości zakupu Photona poza granicę Polski przez nasz sklep internetowy. Jeżeli chcesz zamówić robota, napisz proszę do nas maila na adres support@meetphoton.com ze szczegółami zamówienia – ilość robotów, adres. Na tej podstawie oszacujemy koszt zamówienia.

  Jeżeli koszt będzie dla Ciebie akceptowalny, wystawimy Ci fakturkę lub dane do przelewu. Po otrzymaniu płatności, Photony wysyłamy w przeciągu jednego dnia roboczego.

 3. Czy wystarczy zwykła ładowarka?

  W zestawie znajduje się kabel do ładowania, kompatybilny z każdą ładowarką z wyjściem USB.

 4. Jak długo robot działa na baterii? Ile trwa ładowanie?

  Robot ma wbudowany akumulator. Na jednym ładowaniu pracuje około 8 godzin. Ładuje się 2,5 do 3 godzin.

 5. Czy więcej niż jeden tablet może połączyć się z robotem?

  Photon może łączyć się z różnymi urządzeniami mobilnymi dostępnymi w domu lecz nie w tym samym momencie. Jedno dziecko może korzystać z aplikacji np. na tablecie, a inne na smartphonie. Postępy robota przechowywane są na urządzeniu mobilnym, a nie na robocie.

 6. Czym różni się Photon Robot od Photon Coding?

  Photon Robot to aplikacja z fabułą, w której dziecko „krok po kroku” poznaje robota, uczy się jego obsługi, eksperymentuje z czujnikami i poznaje podstawy programowania. Stopień trudności wzrasta wraz z postępami dziecka w aplikacji, a możliwości robota są ściśle uzależnione od wiedzy, którą zdobyło dziecko.

  Photon Coding zawiera wszystkie w pełni odblokowane interfejsy programowania. Nie mamy tu ograniczeń, dzieci mogą praktykować zdobytą wiedzę i tworzyć własne programy dla Photona, kiedy nauczyły się już podstaw programowania.

 7. Czy aplikacje działają na urządzeniach z systemem Windows?

  Niestety jeszcze nie, ale pracujemy nad obsługą robota z poziomu Windowsa.

 8. Czym różni się wersja edukacyjna od konsumenckiej?

  W wersji konsumenckiej dziecko uczy się razem z robotem. Wszystko odbywa się intuicyjnie dzięki aplikacji. Nie jest potrzebny nauczyciel czy rodzic, aby dziecko mogło korzystać z Photona.

  W wersji edukacyjnej wszystko dzieje się pod okiem nauczyciela. Mamy tu dodatkowo scenariusze zajęć, gdzie robot spełnia rolę pomocnika nauczyciela w przekazywaniu wiedzy dydaktycznej. Dziecko nie może decydować o tym jak rozwijać swojego Photona.

 9. Czy to ostateczna wersja Photona? 

  Robot jako fizyczne urządzenie jest ostateczne i nie będzie modyfikowane. Natomiast stale rozwijamy aplikację oraz software robota. Aktualizacje będą darmowe, a software robota będzie aktualizowany zdalnie z poziomu urządzenia mobilnego (poprzez tablet/smartphone wgra się aktualizacja do robota, którego masz już w domu).  

 10. Mój tablet/smartphone nie znajduje robota. Co robić?

  Sprawdź proszę czy w Twoim urządzeniu są włączone usługi lokalizacji. Zauważyliśmy, że w niektórych modelach występuje problem z połączeniem, kiedy usługi te są wyłączone.

 11. Gdzie kupić wersję edukacyjną?

  Współpracujemy z kilkoma dystrybutorami na rynku edukacyjnym i u nich można zamówić robota. Są to:

  - iDream Edukacja

  - Cortland Edukacja

  - Dimpact: http://dimpact.pl/roboty-edukacyjne-photon/

  - Wydawnictwo MAC: https://www.mac.pl/programowanie#zestawy

 12. Czy istnieje możliwość dokupienia aplikacji EDU do robota konsumenckiego?

  Niestety, robot w wersji konsumenckiej nie ma możliwości połączenia się z aplikacją edukacyjną.

 13. Jakie są wymagania techniczne?

  Najważniejszym wymaganiem jest bluetooth 4.0 lub nowszy. Większość urządzeń posiadających ta specyfikację spełnia wszystkie pozostałe wymagania.

 14. Jaki jest czas oczekiwania na robota?

  Wysyłamy robota w ciągu jednego dnia roboczego. Kwestia dostawy leży po stronie kuriera, na terenie Polski są to około 3 dni.

 15. Czy są jakieś akcesoria do robota? Np. zwiększające moc?

  W tym momencie nie są dostępne akcesoria, ale w aplikacji można ulepszać naszego Photona w panelu sklep. Za zebrane podczas lekcji podkładki i nakrętki, możemy dokupować szybszą regenerację, większą ilość punktów podróży, nowe kolory, dźwięki, stroje dla Photona itp.

 16. Na czym polega dokupowanie funkcji Photona? Ile to kosztuje?

  Dziecko podczas wykonywania kolejnych wyzwań zbiera podkładki i nakrętki, które są wirtualną walutą w aplikacji. Użytkownik może je później wykorzystać do rozwoju różnych funkcji robota:

  *Podróżowanie- zwiększa maksymalną ilość punktów podróży.

  *Regeneracja- zmniejsza czas oczekiwania na punkty podróżowania

  *Szybkość- zwiększa maksymalną prędkość

  *Kondycja- zwiększa czas na maksymalnej prędkości

  *Kolory- dodatkowe kolory zmiany czułek i oczu

  *Dźwięki- dodatkowe dźwięki które wydaje robot 

 17. Czy roboty mogą się komunikować ze sobą, oddziaływać na siebie?

  W tym momencie te opcje nie są jeszcze dostępne, ale cały czas rozwijamy robota aby taka funkcja pojawiła się.

 18. Czy dwójka dzieci może bawić się jednym robotem?

  Każdemu dziecku możemy stworzyć oddzielny profil, dzięki czemu dzieci mogą iść indywidualnym trybem nauki.

 19. Podczas ładowania robota poprzez ładowarkę od telefonu, czułka migają na czerwono. Czy tak powinno być?

  Tak, czułka migające na czerwono oznaczają ładowanie robota, gdy bateria będzie w pełni naładowana czułka zaczną migać na zielono.

 20. Czy możecie przyjść?/przyjechać do szkoły? Jaki jest koszt wizyty?

  My sami nie jesteśmy w stanie być w kilku miejscach na raz - znaleźlismy fajnego partnera, który organizuje zajęcia pokazowe Photona w szkołach.  Jest nim wydawnictwo MAC. Zajrzyj proszę na: https://www.mac.pl/programowanie

  Przedstawiciel wydawnictwa, który przyjedzie z robotem, pokaże Photonka i jego możliwości (oczywiście - tylko część).  Doradzi też, który zestaw będzie idealny do prowadzenia zajęć z Twoimi uczniami. 

 21. Czy profil użytkownika wraz z punktami można przenieść na inny sprzęt?

  Niestety w tym momencie nie jest to możliwe, ale postaramy się aby ta opcja pojawiła się w niedalekiej przyszłości.

 22. Moje dziecko nigdy nie programowało, czy poradzi sobie z Photonem?

  Kiedy tworzyliśmy ten projekt, myśleliśmy o dziewczynkach i chłopcach, którzy nie mają żadnego doświadczenia w kodowaniu. Dlatego konsultowaliśmy nasze pomysły z psychologami i pedagodami. Sprawdzaliśmy także,  jak z programowaniem Photona radzą sobie dzieci w grupie wiekowej 6-12 lat. Spotykaliśmy się z nimi w szkołach i na różnych eventach, obserwowaliśmy, jak odkrywają możliwości Photona. Dla większości z nich spotkanie z Photonkiem było pierwszym doświadczeniem programistycznym. Radziły sobie doskonale.


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl